01881913
1881913

Niezwykłe Świadectwo Artura i Ani

5 czerwca w parafii św. Krzyża w Kozienicach miało miejsce niezwykłe świadectwo. Na zaproszenie ks. Proboszcza Kazimierza Chojnackiego przybył Artur Wachowicz z narzeczoną Anną Sajecką. Artur pochodzi z parafii św. Stefana w Radomiu.

IMG 2952

Sześć lat temu, dokładnie 5 września 2010 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku  stracił władanie w kończynach od szyi w dół i od tego czasu porusza się na specjalistycznym wózku. Paradoksalnie to doświadczenie życiowe było dla Artura drogą do Pana Boga.  Podczas każdej Mszy Świętej przy pomocy ks. Łukasza i narzeczonej Ani dawał wzruszające świadectwo.

IMG 2982Anie poznał jeszcze przed nieszczęśliwym wypadkiem. Mieli wspólne plany i te plany pragną dalej realizować mimo trudnego doświadczenia. 6 sierpnia w Przemienienie Pańskie chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Artur daje świadectwo, że ten wypadek przesterował jego myślenie. Z jednej strony Pan Bóg zabrał mu sprawne nogi, ręce, ale dał skrzydlate serce. Zachęcał wszystkich, aby zobaczyć i docenić w swoim życiu bardzo proste zwyczajne gesty, gdyż jak powiedział „działamy często na automacie i pomijamy to co istotne”. Swój powrót do Boga porównał do drogi Syna Marnotrawnego z Ewangelii, że po latach obojętności wrócił do domu Ojca, a każdy dzień jest dla niego łaską.  „Miłość to decyzja troski o czyjeś dobro” – powiedział ks. Łukasz wskazując na Anie, jest nadal z Arturem i jak powiedziała „skoro się kocha to się zostaje bez względu na okoliczności”. Ta decyzja troski dla dwojga młodych prelegentów jest bardzo specjalistyczna, dlatego parafianie kozieniccy bardzo hojnie wsparli Artura i Anie. Niezwykle było wzruszające, jak wiele osób podchodziło po Mszy Świętej, gratulowało im i dodawało wiary. Na zakończenie spotkania ks. Łukasz powiedział, że to „spotkanie to najpiękniejsze rekolekcje jakie można przeżyć, rekolekcje które uczą pokory względem życia”.Swoją wdzięczność wyraził również Gospodarz Parafii Ksiądz Proboszcz ofiarują młodym narzeczonym obraz Świętej Rodziny na nową drogę życia.

W kwestii DODATKOWEJ POMOCY DLA ARTURA PROSIMY O KONTAK Z ks. Łukaszem tel. 600 349 897.

Więcej Zdjęć ze SPOTKANIA - TUTAJ