01807936
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
720
4762
46344
1807936

XXVI Niedziela zwykła 01 października 2023 r.

XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                          2023 – X – 01

  1. Rozpoczynamy październik - to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, a na które zapraszamy wszystkich naszych Parafian, w sposób szczególny Dzieci klas III przygotowujące się w tym roku do I Komunii Św., Dzieci rocznicowe i Młodzież przygotowującą się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dzieci na I Nabożeństwie otrzymają wyklejankę i po każdym z nich będą otrzymywać naklejki, po każdym Nabożeństwie będzie losowanie figurki Matki Bożej –  a na koniec na własność – a na  koniec wszystkich Nabożeństw nagrody za uczestnictwo w   Msze Św., wieczorne przez cały miesiąc październik przed różańcem o godz: 17:00 i po różańcu o godz. 18:00.
  1. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – w sposób szczególny będziemy we Mszy Św., o godz. 18:00 zamówionej przez Margaretki modlić się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

- pierwszy piątek  miesiąca – uciekamy się w intencji wynagradzającej i naszych osobistych do Najświętszego Serca Jezusowego. Poza tym mamy okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania: Rano od godz. 8.30 i po południu od godz. 16.30. Spowiedź z racji I piątku miesiąca także w kaplicy w Augustowie od godz. 14.30 po czym o godz. 15.00 Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. Tomasz jak dotychczas uda się z posługą sakramentalną do chorych, oferując jak zawsze pomoc hospicyjną.

 - pierwsza sobota miesiąca – dzień w którym z naszymi potrzebami uciekamy się do Najświętszej Maryi Panny. O 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 9.00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W I sobotę miesiąca następuję także zmiana tajemnic różańcowych.

  1. 4 października w środę wypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – odpust w Kościele św. Józefa u naszych Sióstr Franciszkanek.  Suma odpustowa o godz. 18.00. Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy.
  1. 7 października 2023 roku odbędzie się XVI autokarowa pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Zapisy w Zakrystii po każdej Mszy Św., i w kancelarii parafialnej. Wyjazd autokaru o godz. 8.30 z parkingu przed Plebanią. Nie ma już wolnych miejsc.
  1. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego możemy od dzisiaj zamawiać wypominki okresowe i jednorazowe. Karty wypominkowe znajdują się pod chórem. Wypominki (roczne, półroczne, kwartalne) – czytane są przed Mszami : o godz: 7.00, 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia za zmarłych od 1 do 8 listopada.
  1. Jutro w poniedziałek 2 października o godz. 18.00 Msza Św. Przyjaciół Radia Maryja i Koła Biblijnego a po Mszy Św., spotkanie w salce – zapraszamy.
  1. Spotkania i próby scholii w piątki w salce o godz. 16.00 – zaprasza pani Organistka Opiekunka zaprasza.
  1. Zbiórka ministrantów kandydatów i młodszych w sobotę na godz. 10:00 – Opiekun Ks. Marcin serdecznie zaprasza.
  1. W każdy piątek od godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie zanosimy w ciszy modlitwy w intencji całego świata, całej naszej wspólnoty Parafialnej o wzrost wiary w naszych rodzinach i te najskrytsze naszych ludzkich serc.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.