01574630
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
353
4224
20671
1574630

VI Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2023 r

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                          14 maja 2023

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które w naszym Kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 1. W sobotę 20 maja na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym zapraszamy na ostatnie próby w tym tygodniu każda o 18.30:
 1. P 1, 2 i Wólka Tyrzyńska – poniedziałek i czwartek
 2. P 4 – wtorek i środa.

Spowiedź dla Dzieci i Ich Rodziców w piątek 19 maja o godz. 18.30.

 1. W środę 17 maja będziemy obchodzili Powiatowy Dzień Strażaka. O godz. 12.00 w czasie Mszy Św. będziemy modlili się za druhów Strażaków dziękując za ich ofiarną posługę i prosząc o potrzebne dla nich łaski. A po Mszy Św., nastąpi przemarsz pod pomnik niepodległości.
 1. W przyszłą niedzielę 21 maja Urząd Miasta i Gminy Kozienice, Burmistrz Piotr Kozłowski i Kozienickie Hospicjum Domowe zapraszają na V Festyn hospicyjny z Eneą w Ogrodzie Jordanowskim od godziny 13:00 do 19:00. W programie występy artystyczne, licytacje, piknik rodzinny. Jak zawsze dochód przeznaczamy na działalność naszego hospicjum. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 1. W dniu 3 czerwca w sobotę 2023 r. organizujemy wyjazd na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca i Różańca Rodziców na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św., - koszt 70 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trzy pierwsze dni najbliższego tygodnia to dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W związku z tym tradycyjnie zostaną odprawione nabożeństwa:
 • Jutro 15 maja w poniedziałek – o godz. 8.00 w kaplicy w Cudowie
 • 16 maja we wtorek – o godz. 8.00 w kaplicy przy ul. Lubelskiej
 • 17 maja środa – w czasie Mszy o godz. 18.00.

Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości do udziału i wspólnej modlitwy.

 1. Spowiedź dla Dzieci rocznicowych i Ich Rodziców w Augustowie o 16.00 w Piątek.
 1. Od przyszłego piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
 1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Michał Purchała, kawaler, pw. Św. Jakuba w Świerżach Górnych i Ola Połeć, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.