III Niedziela Wielkanocna - 23 kwietnia 2023 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                         23 kwietnia 2023

1. Wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do regularnego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  1. W dzisiejszą Niedzielę będzie przeprowadzona na ulicach naszego miasta Akcja Charytatywna „Pola Nadziei”. Dla Hospicjum Kozienickiego im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej przy Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Kwesta jest organizowana przez Uczniów i Nauczycieli z Publicznych Szkół Gminy i Powiatu Kozienice. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
  1. Od dzisiejszej niedzieli można zapisać Intencje Mszalne na I półrocze 2024 roku (od stycznia do czerwca). Zapisy na Msze Św., w zakrystii po Mszach Św.,
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza – naszą modlitwą i ofiarą będziemy chcieli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  1. 25 kwietnia we wtorek z racji Św. Św. Marka Ewangelisty w kaplicy przy ul. Lubelskiej odprawimy o godz. 8.00 Mszę Św., błagalną o szczęśliwe urodzaje i Boże Błogosławieństwo w pracy dla rolników.
  1. Informujemy, że od przyszłej niedzieli 30 kwietnia wznawiamy odprawianie Mszy Św., w kaplicy w Cudowie oraz w kaplicy na ul. Lubelskiej:

Kaplica w Cudowie – godz. 16.00

Kaplica przy ul. Lubelskiej – godz. 17.00.

Msze Św. w obu kaplicach odprawiamy w miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień, październik. Odprawianie Mszy Św.,  będzie zawieszone na okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu.

1. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia nasi harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” będą przed Kościołem sprzedawać ciastka i inne słodkości. Uzyskane środki przeznaczone będą na zbliżający się obóz letni. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary.
  1. Od jutra poniedziałku 24 kwietnia rozpoczynamy próby przygotowujące do Uroczystości I Komunii Św., Wszystkie na godz. 18.30: poniedziałek i czwartek – Szkoła Podstawowa nr 1, 2 i Wólka Tyrzyńska a wtorek i piątek Szkoła Podstawowa nr 4.
  1. Zbliża się 2 – gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Łukasz Śląskiewicz, kawaler, par. Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku i Magdalena         Pawelec, panna, par. tut., - Zapowiedź 2.

2. Arkadiusz Krawczyk, kawaler, par. tut., i Małgorzata Sałapa, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 2.

3. Emil Drapała, kawaler, par. tut., i Iga Rutka, par. Św. Rodziny Kozienice – Zapowiedź 2.

4. Michał Kropielnicki, kawaler,  par. Św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim i Anna Maria Wojcieszek, panna, par. tut., - Zapowiedź 1.

5. Bartłomiej Banaszkiewicz, kawaler, par. Św. Maksymiliana w Radomiu i Patrycja Stec, par. tut., - Zapowiedź 1.