Niedziela Zmartywchwstania Pańskiego - 09 kwietnia 2023 r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                              09 kwietnia 2023

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa wyśpiewujemy Alleluja. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Tej chrześcijańskiej nadziei potrzeba nam na każdy dzień życia.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom, Gościom, Wszystkim Rodzinom naszej Wspólnoty Parafialnej pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę Ich życia i by udzielał tak bardzo potrzebnego zawsze, ale szczególnie na ten czas zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

Wasi Duszpasterze

Ksiądz  Proboszcz Dariusz Sałek, Ksiądz Profesor Edward Warchoł, Ksiądz Rodak Adam Węgrzyn i

Księża Wikariusze:  Ks. Tomasz Pastuszka, Ks. Grzegorz Dąbrowski,

Ks. Marcin Cieślik i Ks. Adam Głuszek

1. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia przeżyć Liturgii Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy:

- Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom, Kółkom Różańcowym a także osobom indywidualnie składającym ofiary na kwiaty i dekorację Bożego Grobu,

- Ks. Tomaszowi, Panu Kościelnemu Krzysztofowi, Rycerzom Kolumba, Ministrantom oraz osobom indywidualnym za przygotowanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego,

- Ks. Marcinowi wraz ze Służbą Liturgiczną Ołtarza i Harcerzami za przygotowanie całej liturgii Triduum Paschalnego,

- Diakonii Muzycznej z Panią Organistką za oprawę muzyczną i ubogacający śpiew przeżycia wydarzeń Paschalnych,

- Kołom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Apostolstwa Margaretka, Wspólnocie Galilea, Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego Zawisza i Młodzieży wraz z duszpasterzami za Adorację  przy ciemnicy i Grobie Pańskim,

- Wszystkim Parafianom i Gościom za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i wspólną modlitwę

Serdeczne Bóg Zapłać.

1. W Poniedziałek Wielkanocny drugi Dzień Świąt. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Odczytany będzie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wesprzemy tą katolicką uczelnię.
  1. Przypominamy, że dziś i jutro nie ma Mszy Św. o godz. 16.30.
  1. W piątek w tym tygodniu ze względu na oktawę Świąt Wielkiej Nocy nie obowiązuję post.
  1. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocna, która nosi tytuł Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zarazem Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Codziennie w naszej świątyni do Soboty włącznie o godz. 17.30 Nabożeństwo Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Wieczorne Msze Św. na tygodniu  będą więc w tym tygodniu wyjątkowo odprawiane o 17.00 i o 18.00.
  1. Za tydzień w Niedzielę 16 kwietnia na godzinę 16:00 zapraszamy na Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika organizowany przez Gminę Kozienice, Kozienicki Dom Kultury oraz Parafię pw. Św. Krzyża w Kozienicach. Koncerty festiwalowe będą trwały od 16:00 do 18:00 w związku z czym nie ma w przyszłą Niedzielę Mszy Św. o godz. 16.30 a intencja z tej Mszy będzie odprawiona o godz. 18.00. Festiwal zakończy się Mszą Św., o godz. 18.00 i złożeniem kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II.
  1. W przyszłą Niedzielę przypada Patronalne Święto Caritas. Ofiary tacowe przeznaczone będą na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej.
  1. Do 17 kwietnia trwa w naszej Parafii Wielkopostna Krucjata Modlitewna w intencji naszych Rodzin i całej wspólnoty parafialnej.
  1. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze świąteczne życzenia, życząc błogosławionego czasu Wielkiej Nocy i spotkań rodzinnych, które jej towarzyszą. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny skłaniamy się ku ludziom, cierpiącym i Ich Rodzinom, oferując naszą hospicyjną pomoc. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.