01295063
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
155
3258
19945
1295063

Jerycho Różańcowe w naszej wspólnocie...

IMG 2235Zgodnie z wolą ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, w całej naszej diecezji trwa Jerycho Różańcowe.  Dla naszej wspólnoty parafialnej został wyznaczony dzień 19 czerwca 2017 r. O godz. 19 Mszą Świętą ks. Proboszcz Kan. Kazimierz Chojnacki zainaugurował modlitewny szturm do nieba. Koncelebrował nasz rodak ks. Kan. Wiesław Lenartowicz. „Za wiele mamy dziękować, za wiele prosić i za wiele przepraszać” - mówił we wstępie ks. Proboszcz. Na rozpoczęcie Jerycha została uroczyście zapalona świeca, która płonęła przez całą dobę, oraz na ręce Matki Bożej został włożony różaniec poświęcony przez naszego księdza biskupa w Fatimie. Homilię poświęconą znaczeniu modlitwy różańcowej i potrzebie takiego dzieła w diecezji wygłosił ks. Wikariusz Łukasz Pyszczek. Następie odbyła się procesja różańcowa ulicami naszego miasta z nową figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwą różańcową w pięciu językach świata. Poszczególne stany i grupy naszej parafii włączyły się w niesienie Figury Matki Bożej. Procesje i rozważania poprowadził ks. Łukasz.

IMG 2336

IMG 2270

Następnie rozpoczęło się czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez wszystkie grupy i stany naszej parafii. O Północy zgodnie z zamysłem została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył nasz rodak ks. Wojciech Marchewka, zaś kazanie wygłosił ks. Rafał Miękus – najmłodszy z pochodzących kapłanów naszej parafii. Przez cały czas trwania Jerycha obecny był br. Michał Dragan ze zgromadzenia Ojców Benedyktynów, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu. Przez całą noc świątynia była wypełniona ludźmi, którzy czy to we wspólnotową bądź indywidualną adorację włączyli się w dzieło Jerycha. Dzięki życzliwości ks. Prob. Jerzego Szpytmy z parafii św. Pawła w Radomiu zostały użyczone relikwie Św. Dzieci z Fatimy św. Franciszka i św. Hiacynty, które na zakończenie Mszy Świętej mogli wszyscy ucałować.

 

IMG 2280

Na zakończenie wspólnego czuwania ksiądz Proboszcz Kazimierz zamierzył wszystkie rodziny naszej parafii opiece Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej Zdjęć - TUTAJ GALERIA