01295051
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
143
3246
19945
1295051

I Komunia Święta - 21 maja 2017 r.

IMG 10150173

21 maja 2017 roku to wielka radość dla naszej wspólnoty parafialnej, w sposób szczególny dla 135 dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 10 uczestniczyły klasy: 3 D, E, F z PSP nr 1 w Kozienicach oraz dzieci z Wólki Tyrzyńskiej i Kociołek, zaś o godz. 12 pozostałe klasy z PSP nr 1, czyli klasy A, B i C. Nad całością przygotowań czuwali Katecheci ks. Robert Kotowski i ks. Łukasz Pyszczek, oraz Panie Katechetki Marzena Deszczka i Małgorzata Głuszek. Dzień Pierwszej Komunii Świętej poprzedzał cały rok formacji katechetycznej, a przez ostatnie dwa miesiące czas prób w kościele. To ogromny wysiłek i odpowiedzialność zaszczepić w dzieciach niezwykłą przyjaźń z Jezusem, która ma trwać przez całe życie.

IMG 1018

W tym ważnym dniu obecni byli rodzice, rodzina oraz dyrektorzy szkół, wychowawcy poszczególnych klas, którym za współpracę bardzo serdecznie podziękował ks. Proboszcz, który przewodniczył uroczystości, i który pierwszy raz podał dzieciom Pana Jezusa w Komunii Świętej. Słowa homilii, skierowanej w sposób szczególny do dzieci wygłosił ks. Robert Kotowski. Ksiądz Proboszcz podziękował rodzicom dzieci za dar materialny na potrzeby naszej parafii, w postaci częściowego dofinansowania nowych telewizorów, które pomagają w bardziej aktywnym włączaniu się w śpiew podczas Liturgii. Biały Tydzień to czas modlitwy i wdzięczności tym wszystkim, którzy pomagali przeżyć ten wspaniały dzień.