01295117
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
209
3312
19945
1295117

Orszak Trzech Króli A. D. 2017

IMG 9335

Po raz piąty w Święto Objawienia Pańskiego wyruszył ulicami Kozienic Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Rycerzy Kolumba. Pomimo mroźnej pogody kilkaset osób wyruszyło wraz z Mędrcami ze wschodu w trzech kolumnach reprezentujących Europę, Azję i Afrykę. Każdemu z królów towarzyszyła świta złożona z dzieci kozienickich szkół podstawowych.   Orszak w tym roku był wyrazem wdzięczności Papieżowi Franciszkowi za encyklikę Laudato si’ - W trosce o wspólny dom - o szacunku dla świata i przyrody oraz o roli człowieka, który ma ten świat zachować dla przyszłych pokoleń. W Encyklice tej Papież zwraca uwagę na piękno stworzenia i zachęca ludzi do troski o nasz wspólny dom.

IMG 9246

Scenariusz Orszaku Trzech Króli nawiązał do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju. Sceny te w jak zawsze w formie jasełkowej były wystawione na jego trasie przy Starostwie Powiatowym przy liceum Ogólnokształcącym i przy kończącej trasę Orszaku Szopce Betlejemskiej ustawionej w pobliżu pływalni Delfin.

Pomiędzy poszczególnymi scenami, uczestnicy wielobarwnego pochodu, przystrojeni koronami wspólnie śpiewali kolędy zagrzewani przez Diakonię Muzyczną.

Oprócz darów złożonych przez Mędrców: złota, kadzidła i mirry, swój dar jako pierwsi złożyli pastuszkowie, którzy oddając pokłon dziecięciu, zagrali mu najpiękniej jak potrafili na swych instrumentach.

Na zakończenie nastąpiło tradycyjnie wspólne robienie zdjęć oraz poczęstunek – złożony ze słodyczy, pączków i koniecznej po marszu w mroźnym powietrzu gorącej herbaty.

Rycerze wspólnie z Księdzem Kanonikiem Kazimierzem Chojnackim zapraszają na kolejny orszak już za rok.

red. Pan Jarosław Pawelec

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ GALERIA