01295150
Dziś
Ten tydzień
Ostatni miesiąc
Razem
242
3345
19945
1295150

Nocna Piegrzymka Meżczyzn do Błotnicy

10nppm-r-b 0421 maja grupa 20 mężczyzn z naszej parafii pod opiekę ks. Wiesława Janowskiego udała się na X Nocną Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej w Błotnicy. Jednym ze współorganizatorów była Kozienicka Rada Rycerzy Kolumba. Pielgrzymkę rozpoczęła wspólna modlitwa apelowa w Kościele p. w. Matki Bożej Częstochowskiej w której uczestniczył również nasz ksiądz proboszcz Kazimierz Chojnacki. Błogosławieństwa na drogę pątnikom udzielił Pasterz naszej diecezji ks. Bp Henryk Tomasik. Cała grupa liczyła około 350 mężczyzn. W godzinie Apelu obecny był również ksiądz Proboszcz, który zatroszczył się o przejazd pątkników do Radomia i o powrót z Błotnicy.

W czasie drogi konferencje wygłosił Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, znany dobrze naszej parafii ks. Dr Jacek Kucharski. Pielgrzymi mięli do pokonania trasę około 30 kilometrów w zupełnej ciszy, zaś przewodnikiem całej grupy był nasz rodak, a aktualnie proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej ks. Kan. Wiesław Lenartowicz. Pielgrzymowanie zakończyła Msza Święta o godz. 7 w Błotnickim Sanktuarium.

 

Wiecej zdjęć TUTAJ - GALERIA