Sędziwy Jublileusz PSP nr 1 w Kozienicach

IMG 1225Uroczysta msza święta, przemarsz przez miasto, odsłonięcie tablicy pamiątkowej i wyjątkowa, pełna wspomnień akademia. W piątek Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej obchodziła wspaniały jubileusz. Szkoła ma już za sobą 100 lat niezwykle ważnej misji, jaką jest edukowanie dzieci.

Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa kościele p.w. Świętego Krzyża w Kozienicach. Mszy świętej przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Radomskiej Piotr Turzyński. Po nabożeństwie uczestnicy - prowadzeni przez Kozienicką Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Furioso" - przemaszerowali ulicą Radomską do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

IMG 1220IMG 1295

Ta część obchodów jubileuszu rozpoczęła się odsłonięcia tablicy pamiątkowej, ufundowanej przez społeczność szkolną z okazji 100-lecia szkoły. Jej odsłonięcia dokonali ks. biskup, przedstawiciele samorządu oraz społeczności szkolnej: dyrekcja, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, rodzice. Tablicę poświęcili ksiądz biskup oraz ks. kanonik Kazimierz Chojnacki.

Następnie wszyscy zebrali się w sali sportowej szkoły. Tu gości przywitała dyrektor szkoły Maria Sampolińska. - To niezwykły zaszczyt, że w tak zacnym gronie obchodzimy 100-lecie urodzin naszej szkoły. Jest mi szczególnie miło, że przypadła mi organizacja tego święta. Uroczystość zgromadziła kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów, rodziców, absolwentów i gości - mówiła. Na prośbę dyrektor minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły, ale nie doczekali tego pięknego jubileuszu.

Następnie wyświetlono filmy przedstawiające historię szkoły, zarówno tę dalszą, jak i czasy bardziej współczesne.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ GALERIA

Źródło: http://kozienice24.pl/nowosci,top,1,1,_zdjecia_to_dopiero_wspanialy_ju,5277.html