Obóz Zawiszaków

W dniach od 3 do 9 lipca br. w lasach niedaleko Dobieszyna odbył się obóz harcerski wilczków z 1. Gromady Kozienickiej działającej przy naszej parafii.
DSC 0167DSC 0265
Chłopcy z Kozienic obozowali wraz ze swymi rówieśnikami z 1. Gromady Radomskiej. Pierwszego dnia obozu uczestnicy mieli za zadanie przygotować sobie prycze, na których mieli spędzać obozowe noce. Kolejnego dnia odbył się bieg wilczka, w którym chłopcy musieli wykazać się znajomością różnych technik harcerskich (węzły, szyfry itp.) Były także pytania z historii naszej ojczyzny. DSC 0393

Następne dni to kolejne atrakcje: bieg sprawnościowy, Wielka Gra, turniej piłki nożnej, Ostry Kieł itp. Wilczki mogły także wcielić się w rolę strażaków, dzięki druhom z OSP Dobieszyn, którzy przyjechali do naszego obozowiska swoim wozem strażackim. Mieliśmy także wizytę rekonstruktorów z GRH Warka. Rekonstruktorzy przyjechali do nas w umundurowaniu partyzanckim z replikami broni i samochodem zdobytym na sowietach. Chłopcy od rekonstruktorów dowiedzieli się o walkach jakie odbywały się w lasach, w których obozowaliśmy.
DSC 0072
Każdego dnia na obozie mieliśmy polową Mszę Św. odprawianą przez naszego duszpasterza ks. Rafała. Ostatni dzień był dniem odwiedzin rodziców. Wtedy też odwiedził nas nasz proboszcz ks. Kazimierz, który odprawił dla nas i dla rodziców Mszę Św. w kościele parafialnym w Dobieszynie. Po wspólnym ognisku w naszym obozie wraz z rodzicami rozebraliśmy obóz i wszyscy zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domów.
Oprac. Piotr Krekora