Pielgrzymka Rowerowa Rycerzy Kolumba

W dniach 10 i 11 czerwca Rycerze Kolumba z rady 15420 w Kozienicach zorganizowali I dwudniową Pielgrzymkę Rowerową Dwóch Sanktuariów. W ciągu dwóch dni przejeżdżając niespełna 140 km 9 pielgrzymów odwiedziło Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy oraz Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Grupa mężczyzn wraz z księdzem kapelanem Wiesławem Janowskim wyruszyła w sobotni poranek w wielokilometrową trasę mijając po drodze Garbatkę Letnisko oraz Czarnolas, by po kilku godzinach dotrzeć na obiad do pięknego Janowca. Krótki odpoczynek i posileni przeprawiliśmy się przez Wisłę promem by zawitać do przepełnionego jak w każdy weekend turystami, ale jakże urokliwego o tej porze roku Kazimierza Dolnego. Po krótkiej przerwie na zrobienie sobie kilku zdjęć ruszyliśmy do Wąwolnicy. Najtrudniejszy chyba ale i najbardziej urokliwy odcinek. Strome podjazdy i szybkie zjazdy poprowadziły nas wprost do Celu pierwszego dnia podróży. Nieco porozrywany peleton dotarł do Sanktuarium w Wąwolnicy.

Wieczorem w miejscu objawień w pobliskim Kęble odbyła się msza święta fatimska, po zakończeniu której uczestnicy mszy udali się ze śpiewem i różańcem w dwukilometrową procesję do kaplicy Matki Bożej Kębelskiej gdzie do północy trwało czuwanie przy Najświętszym Sakramencie. Drugi dzień, przywitał nas bardzo dobrą pogodą do podróży rowerowej, neutralna temperatura około 20 stopni i lekkie zachmurzenie. Po krótkiej modlitwie przy kaplicy grupa ruszyła w drogę powrotną. Tym razem jednak przez Puławy i wzdłuż Wisły. Szybko dotarliśmy do Wysokiego Koła, celu drugiego dnia podróży. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Grupa ruszyła w ostatni odcinek podróży do Kozienic skąd wyruszyła poprzedniego dnia. Dwa dni wspólnego wysiłku, formacji i modlitwy w osobistych intencjach – za rok ponownie spotykamy się w drodze.

oprac. Jarosław Pawelec