Bierzmowanie z Naszym Rodakiem

IMG 112029 maja 2017 roku,  ks. Infułat Stanisław Pindera, nasz rodak  udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej naszej parafii. Ksiądz Infułat ze wzruszeniem wspomniał, że 47 lat temu w tym kościele, i przy tym ołtarzu sprawował swoją Mszę Świętą Prymicyjną, a wcześniej przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, a dziś przez swoją posługę wylewa Dary Ducha Świętego na młodzież.

IMG 1165

Ks. Infułat wygłosił również kazanie do młodzieży, w którym podkreślił jak ważne w dzisiejszym podzielonym świecie jest życie wiarą. Zachęcał wszystkich, aby z pomocą Duch Świętego odkrywać swoje miejsce w świecie, swoje powołanie. Nad przygotowaniem uroczystości i katechizacją młodzieży czuwali ks. Wiesław Janowski, ks. Rafał Kalbarczyk oraz Pani Katechetka Alicja Kucharska.