Pielgrzymka do miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II

pielgrzymka-jp2-09052016W dniach 22 – 23 kwietnia pielgrzymi z parafii św. Krzyża w Kozienicach udali się do miejsc związanych z osobą św. Jana Pawła II. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od sanktuarium naszego wielkiego rodaka w Krakowie, gdzie była wspólna Msza Święta przy relikwiach papieża i możliwość zobaczenia cennych pamiątek, a wśród nich płyta nagrobna św. Jana Pawła II z podziemi watykańskich, gdzie do momentu beatyfikacji spoczywały doczesne szczątki papieża Polaka. W Roku Miłosierdzia nie mogło zabraknąć również modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. Faustyny.

Zakończeniem pobytu w Krakowie była wizyta na Wawelu i modlitwa przy relikwiach św. Stanisława oraz nawiedzeniu grobu Lecha i Marii Kaczyńskich. Kolejny dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie jak usłyszeliśmy kard. Karol Wojtyła jako biskup krakowski był 150 razy. Piękna pogoda służyła wędrowaniu Dróżkami Pana Jezusa. Zwieńczeniem pielgrzymki było nawiedzenie wadowickiej bazyliki, gdzie Ojciec Święty przyjął sakrament chrztu świętego. Duchową i organizacją opiekę nad pielgrzymami objął wikariusz ks. Łukasz Pyszczek.

Więcej zdjęć w GALERII - KLIKNIJ TUTAJ